نقش هدایای تبلیغاتی در افزایش فروش

علیرضا سواری 1398/1/18 142

تبلیغات با کمترین هزینه!

حذف هدایای تبلیغاتی = حذف سریع از گردونه تجارت!

علیرضا سواری 1398/1/18

در سال های اخیر، مدیران شرکت ها و موسسات با مشکلات نقدینگی زیادی مواجه شده به طوریکه در بخش تبلیغات توجه کمتری به ارائه هدایای تبلیغاتی به مشتریان خود نموده اند. این امر نه تنها به سرعت مشتریان قدیمی آن ها را نسبت به مجموعه و محصولات یا خدمات آنها دلسرد خواهد کرد، بلکه خود مدیران نیز از اینکه نتوانسته اند هدیه مناسبی تهیه و ارائه کنند بسیار افسرده بوده اند.
از طرف دیگر، برخی مدیران، تهیه و ارائه هدیه تبلیغاتی را نوعی دور ریختن پول و اتلاف سرمایه تلقی کرده و بدون داشتن هیچ جایگزینی، این ابزار بسیار تاثیر گذار در فروش را از برنامه تبلیغاتی خود حذف کرده اند.
البته فشارهای مالی بر روی شرکت ها سبب حذف بسیاری از هزینه های آنها شده است اما نباید فراموش کرد که تجارت بدون تبلیغات نیز هیچگاه موفق نبوده و نخواهد بود.
هدیه تبلیغاتی از ابزارهای تبلیغاتی بسیار قوی و تاثیر گذار در تجارت می باشد که به عقیده من، از گذشته نیز ارزش بیشتری پیدا کرده است.

4 دلیل محکم برای با ارزش تر شدن هدایای تبلیغاتی

علیرضا سواری 1398/1/18

1- از آنجا که بسیاری از مدیران این ابزار را کنار گذاشته اند، ارزش یک هدیه از زمان قبل که احتمالا به وفور در اختیار مشریان قرار می گرفت بیشتر شده است. اکنون یک هدیه بیشتر به چشم می آید چرا که کمتر ارائه می شود لذا تاثیر آن نیز دو چندان خواهد بود.

2- مشتریان به خوبی درک خواهند کرد که شرکت و مجموعه شما از جمله شرکت هایی است که هنوز زنده و پایدار هست و روی آن هنوز هم میتوان حساب کرد.

3- سیاست به اصطلاح نمک گیر کردن مشتریان از فصول جدید علم بازاریابی است که در حال حاضر در بزرگترین دانشگاه های بازاریابی و فروش جهان در حال تدریس است.

4- از قدیم الایام در همه فرهنگ ها، هدیه به عنوان یک رسم پسندیده و ارزشمند بوده و هدیه دهنده ارزش بسیار بالایی در جامعه داشته و اثر هدیه او سال های طولانی در ذهن گیرنده آن باقی مانده است.

هدیه تبلیغاتی چه باشد؟

علیرضا سواری 1398/1/23

نه تنها افزایش قیمت کاغذ، مقوا و سایر هزینه های تولید سررسید و انواع تقویم سبب کاهش تولید و استفاده این محصول شده است، بلکه این اقلام سالها است که کاربری خود را از دست داده اند. اکنون این توفیق بدست آمده است که سررسیدها کمتر در سطل زباله ها سرازیر شوند!
پس باید جایگزینی برای این کالا یافت که در درجه اول کارایی داشته باشد، دوم اینکه هزینه آن با عمر مفید آن تطابق داشته باشد و سوم اینکه اثربخشی آن به وضوح قابل مشاهده باشد.
در حال حاضر کدام کالاها برای هدیه دادن مفید هستند؟
به طور کلی در مورد هیچ کالایی نمیتوان نظر قطعی داد ولی آنچه مسلم است برخی کالاها علاوه بر اینکه قیمت مناسبی دارند، عمر مفید بسیار زیادی دارند و بسیار کم استهلاک هستند و از همه مهمتر اثرگذاری بسیار بالایی در تبلیغ و معرفی محصول یا خدمت دارند.
با علم به یقین باید گفت که در حال حاضر فقط آن دسته از هدایای تبلیغاتی میتوانند در فروش کالا یا خدمت اثرگذار باشند که مدت طولانی تری هدیه گیرنده و البته اطرافیان و وقت آنان را به بحث و تبادل نظر در مورد آن اختصاص دهد.

ادامه به زودی در همین صفحه