نقش هدایای تبلیغاتی در افزایش فروش

علیرضا سواری 1398/1/18 4900

هدایای تبلیغاتی یعنی تبلیغات با هزینه کم!

حذف هدایای تبلیغاتی = حذف سریع از گردونه تجارت!

علیرضا سواری 1398/1/18

در سال های اخیر، مدیران شرکت ها و موسسات با مشکلات نقدینگی زیادی مواجه شده به طوریکه در بخش تبلیغات توجه کمتری به ارائه هدایای تبلیغاتی به مشتریان خود نموده اند. این امر نه تنها به سرعت مشتریان قدیمی آن ها را نسبت به مجموعه و محصولات یا خدمات آنها دلسرد خواهد کرد، بلکه خود مدیران نیز از اینکه نتوانسته اند هدیه مناسبی تهیه و ارائه کنند بسیار افسرده بوده اند.
از طرف دیگر، برخی مدیران، تهیه و ارائه هدیه تبلیغاتی را نوعی دور ریختن پول و اتلاف سرمایه تلقی کرده و بدون داشتن هیچ جایگزینی، این ابزار بسیار تاثیر گذار در فروش را از برنامه تبلیغاتی خود حذف کرده اند.
البته فشارهای مالی بر روی شرکت ها سبب حذف بسیاری از هزینه های آنها شده است اما نباید فراموش کرد که تجارت بدون تبلیغات نیز هیچگاه موفق نبوده و نخواهد بود.
هدیه تبلیغاتی از ابزارهای تبلیغاتی بسیار قوی و تاثیر گذار در تجارت می باشد که به عقیده من، از گذشته نیز ارزش بیشتری پیدا کرده است.

4 دلیل محکم برای با ارزش تر شدن هدایای تبلیغاتی

علیرضا سواری 1398/1/18

1- از آنجا که بسیاری از مدیران، این ابزار را کنار گذاشته اند، ارزش یک هدیه از زمان قبل که احتمالا به وفور در اختیار مشریان قرار می گرفت بیشتر شده است. اکنون یک هدیه بیشتر به چشم می آید چرا که کمتر ارائه می شود لذا تاثیر آن نیز دو چندان خواهد بود.

2- مشتریان به خوبی درک خواهند کرد که شرکت و مجموعه شما از جمله شرکت هایی است که هنوز زنده و پایدار هست و روی آن هنوز هم میتوان حساب کرد.

3- سیاست به اصطلاح نمک گیر کردن مشتریان از فصول جدید علم بازاریابی است که در حال حاضر در بزرگترین دانشگاه های بازاریابی و فروش جهان در حال تدریس است.

4- از قدیم الایام در همه فرهنگ ها، هدیه به عنوان یک رسم پسندیده و ارزشمند بوده و هدیه دهنده ارزش بسیار بالایی در جامعه داشته و اثر هدیه او سال های طولانی در ذهن گیرنده آن باقی مانده است.

هدیه تبلیغاتی را از محصولات داخلی انتخاب کنیم!

علیرضا سواری 1398/3/27

افزایش تعرفه های گمرکی و کاهش ارزش پول ملی، عملا وارد کنندگان کالا را با مشکلات جدی روبرو کرده است، از طرفی در صورت امکان واردات، با توجه به شرایط اقتصاد کنونی، خرید این گونه کالاهای وارداتی مقرون به صرفه نیست.
لذا جایگزینی کالاهای داخلی با کیفیت ساخت بالا علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، سبب رشد و رونق تولید و افزایش قدرت اقتصادی کشور خواهد شد.

از طرفی در کالاهای وارداتی ضایعات و پرت فراوانی یافت می شود که معمولا بهای آن را مشتری می پردازد و نه تنها رسالت هدیه به درستی انجام نمی شود بلکه سبب تخریب وجهه برند و کسب و کار هدیه دهنده می گردد در صورتی که تولید کننده داخلی پاسخوگویی بهتری برای مرجوع کردن کالای معیوب و ... خواهد داشت.

کانون تبلیغات برنا با درک این مهم توانسته است با تمرکز بر اهداف فوق، بخشی از این مهم را به انجام رساند و با تولید برخی هدایای تبلیغاتی با کیفیت بسیار بالا، تیراژ دلخواه و قیمت مناسب، نیاز مشتریان را برطرف سازد و سبب افزایش وجهه مثبت آنها در بین مشتریانشان باشد.

7 ویژگی یک هدیه تبلیغاتی

علیرضا سواری 1398/3/27

نه تنها افزایش قیمت کاغذ، مقوا و سایر هزینه های تولید سررسید و انواع تقویم سبب کاهش تولید و استفاده این محصول شده است، بلکه این اقلام سالها است که کاربری خود را از دست داده اند. اکنون این توفیق بدست آمده است که سررسیدها کمتر در سطل زباله ها سرازیر شوند!
پس باید جایگزینی برای این کالا یافت که در درجه اول کارایی داشته باشد، دوم اینکه هزینه آن با عمر مفید آن تطابق داشته باشد و سوم اینکه اثربخشی آن به وضوح قابل مشاهده باشد.
به طور کلی در مورد هیچ کالایی نمیتوان نظر قطعی داد ولی آنچه مسلم است یک هدیه تبلیغاتی خوب باید دارای 7 ویژگی زیر باشد.
1- قیمت مناسبی داشته باشد.
2- عمر مفید زیادی داشته باشد.
3- کم استهلاک باشد.
4- مدت طولانی تری هدیه گیرنده و البته اطرافیان و وقت آنان را به بحث و تبادل نظر در مورد آن اختصاص دهد.
5- ارزش نگهداری داشته باشد.
6- اثرگذاری بالایی در تبلیغ و معرفی محصول یا خدمت داشته باشد.
7- از همه مهمتر در فروش کالا یا خدمت اثرگذار باشد.

این مزایا هر یک به تنهایی ارزش بسیار زیادی دارد که هر کالایی نمی تواند به راحتی دارای همه آنها باشد.

برای مشاوره و انتخاب هدیه تبلیغاتی مناسب، حتما به وب سایت www.savarico.com سر بزنید.